NÁŠ TÝM / OUR TEAM

OFFICE

KLÁRA MARUŠINCOVÁ – Zakladatelka LMŠ a MŠ Velíček/ Founder of the preschool 

Klára Marušincová vystudovala psychologii a krátce poté, co se sama stala matkou založila Velíček s vizí toho, že chce respektující péči a podnětné láskyplné prostředí dopřát nejen svým dětem, ale i všem těm, kteří k nám najdou cestu. Její pohled na výchovu a vzdělání je velmi inspirativní a dokáže najít tvořivé řešení v každé situaci. V pozici školní psycholožky je podporou jak dětem, tak i rodičům. Věnuje se rodinným konstelacím, psychologickému poradenství a rozličným projektům pro firmy a školy.

Klára studied Psychology at the Charles University and soon after becoming a mother herself founded the preschool Velíček. Her vision was to provide respectful and loving environment no just to her own children, but all of the families, who find their way to reach us. Her view od education and upbringing is very inspiring. She is able to find creative solutions in almost every situation. She support the children and parents as our school psychologist. She dedicates her time to Family Constellation work, psychological counseling and diverse project for companies and schools.

 

IVANA MAGDALÉNA FARAHANI – Ředitelka/ Director 

MgA. Bc. Ivana Magdaléna Farahani vystudovala Předškolní a mimoškolní pedagogiku a Autorskou tvorbu a pedagogiku na DAMU. Výchově a vzdělávání dětí i  dospělých se věnuje přes dvanáct let. Působila jako metodička a lektorka enviromentální výchovy v ekologickém sdružení Ametyst nebo třeba jako koordinátorka vzdělávacích programů v kulturním centru Zahrada. Tíhne k intuitivní a sociální pedagogice. Miluje tanec, zpěv a hudbu vyšších sfér.

Magda studied Preschool and Extra-curricular Education as well as Original Drama and Education at DAMU. She has dedicated the past 12 years to education of both children and adults. She worked as a lecturer of environmental education in Ametyst and as educational programme coordinator in the community center Zahrada. She prefers intuitive and social education. She loves dancing, singing and music of higher realms.

 

LENKA ERAZIMOVÁ – Hospodářka/ Administration expert

Lenka Erazimová vystudovala střední průmyslovou školu a s prací za počítačem má bohaté zkušenosti. Ve školce uplatňuje jak svůj smysl pro detail a čísla, tak svůj    talent pečovat o děti a chod školky. V pondělí působí jako asistentka v lese a s dětmi se ráda věnuje pohybu, cvičení i rozumovým aktivitám. Je velice pečující, obětavá a  přátelská. Má ráda dobrou muziku u které si i zazpívá. Chodí běhat a vždy si najde čas na to, aby si s vámi upřímně popovídala.

Lenka studied Technical Secondary School and is very experienced in working behind the computer. She is very talented with numbers and detail as well as with taking care of the children and the entire preschool. She spends Mondays in the outdoor group, where she enjoys sports activities and likes to explore nature. She is very caring and friendly. She likes good music and sometimes even sings with it. She enjoys jogging and always finds time to talk with everyone.

 


VEDOUCÍ UČITELÉ 

 

ŠÁRKA FUXOVÁ – LMŠ/třída Lišky (Liščata)

Šárka Fuxová vystudovala VOŠ informačních služeb, obor knihovnictví. Jak čas plynul, našla smysl v práci s dětmi. Baví ji s nimi objevovat svět a radovat se z maličkostí, dovádět v loužích a blátě. Užívá si pobyt v lese, procházky a hry venku. Ráda tvoří a inspiraci hledá v přírodě, využívá různé materiály a děti seznamuje s dary přírody a společně je pak využívají k tvorbě i učení.

 

IVA KOSÁČKOVÁ – MŠ/třída Kočky (Koťata)

Iva Kosáčková má vzdělání v oboru předškolní a mimoškolní pedagogika, 10 let praxe v mateřských školách, orientace na pedagogický směr Začít spolu. S dětmi ráda poznává nové a zpívá.

 

 

 

 


UČITELÉ

PETRA DAVIDOVÁ – LMŠ/třída Lišky (Liščata)

Petra Davidová má vzdělání v oboru taneční pedagogika, zkušenosti s vedením dětské skupiny a zkušenost v lesní mateřské školce Šárynka. S dětmi ráda dělá aktivity zaměřené na tělo, pohyb a přírodu.

 

 

 

MAGDALENA POPLAWSKA – MŠ/třída kočky (Koťata)

Magdalena Poplawska má vzdělání na akademii výtvarných umění Varšava. Zkušenosti jako profesionální hlídačka, lektorka výtvarných aktivit pro děti, spolupráce na tvorbě edukativní výstavy Doba ledová. S dětmi ráda tvoří a učí je anglicky.

 

 

 


ASISTENTI

MARTINA ŠIMKOVÁ – MŠ/ třída kočky (Koťata)

Martina Šimková má středoškolské vzdělání. Zkušenost rodiče jí ukázala profesní směr, kdy začala skutečně rozumět významu vzdělání a výchovy v životě dětí. Důležité je pro ni dítě připravit na vstup do současného světa. Účastnila se semináře emoční inteligence dítěte u Moniky Just, dále webinářů Výchovy bez poražených a Nevýchovy.

 

 

 

KAMILA HRNČÍŘOVÁ – LMŠ/ třída Lišky (Liščata)

Kamila Hrnčířová je studentka Autorské torby a pedagogiky na DAMU. Má zkušenosti táborové vedoucí, je lektorka workshopů, práce s dětmi s poruchou autistického spektra. S dětmi ráda dramaťáček, učení v přírodě a zpěv.

 

 

 

ELIŠKA TROJÁNKOVÁ – LMŠ/třída Lišky

Eliška Trojánková studuje České vysoké učení technické, hraje na ukulele, flétnu, kytaru a zpívá. Má zkušenosti táborové vedoucí a hlídací chůvy. Učila děti angličtinu a vedla výtvarný kroužek. Zajíme se o nenásilnou komunikaci a čerpá od Zdeňky Šíp Staňkové. Má ráda pobyt v přírodě a psy.

 

 

 


ZÁSKOKY

MARKÉTA HRBKOVÁ

Markéta Hrbková má vzdělání v oboru výtvarné výchovy a restaurátorství. Připravuje se na studium pedagogického minima. Ráda s dětmi tráví čas venku při sportu, tvoření a povídání.

 

 

 


ZAHRADNICE

MICHAELA RÁLIŠOVÁ

Michaela Rálišová vystudovala obor knihkupectví. Má zkušenosti v oblasti sociální práce, jako hlídačka, lektorka výtvarných workshopů a animačních programů UNICEF, táborová vedoucí, zahradnice. S dětmi ráda pracuje na zahradě, kreslí a maluje.